تبلیغات
سرزمین وفس - بحث داغ: جداشدن خنجین از کمیجان

بحث داغ: جداشدن خنجین از کمیجان

نویسنده :مهدی
تاریخ:یکشنبه 25 بهمن 1388-10:51 ق.ظ

فراهان شهرستان می شود؛ کمیجانی ها به جدایی خنجین اعتراض کردند.

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از عطر یاس، این مسئله در حالی اخیرا در هیات دولت مطرح شده است که نماینده ارشد استان پیشاپیش از آن استقبال کرده بود.

شعبانی فرد در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید کیسه های سیمانی در فرمهین گفته بود: برخی افراد با مخالفت غیراصولی خود با ارتقای بخش فرمهین به شهرستان گمان می کنند که ضرری متوجه تفرش و آشتیان می شود در حالی که با انجام این مهم نه تنها ضرری به این دو شهرستان وارد نخواهد شد، بلکه از نظر اعتباری نیز تفرش و آشتیان از منافع بیشتری در ردیف های بودجه ای برخوردار می شوند که این موضوع در ارتقای سطح معیشت و رفاه مردم این شهرها موثر است.

اما برخلاف پیش بینی های استاندار مرکزی، این مردم آشتیان و تفرش نبودند که معترض شدند بلکه این بار مردم کمیجان بودند که در اعتراض خود، خواهان جدایی کمیجان از استان مرکزی شدند....

 
پی نوشت: توصیه میکنم نظرات این خبر را در سایت منبع مطالعه بفرمائید چرا که مطالب جالبی از سوی خوانندگان مطرح شده است. یکی از نظردهندگان با نام "حیدر محمدی" مطالبی در مورد وقایع شهرستان شدن کمیجان نگاشته است که قسمت هایی از آن در اینجا نقل می شود:

" ... در ضمن این کمیجانی ها... چرا اون موقع که با زور و دوز و کلک و دروغ و از این برنامه ها به شهرستان ارتقا داده شدند چنین حرفهایی نمی زدند... طبق قانون بیان نگاه کنن ببینن اون موقع چقدر جمعیت داشتند آیا واقعاً خداوکیلی استحقاقش رو داشتن یا نه. ما هنوز یادمون نرفته زمانی که می خواستن شهرستان بشن چه بلایی سر مردم آوردند. از طرف همه روستاها طومار نوشتند و از زبان آنها چیزهایی گفتند که هیچ واقعیتی نداشت. الان هم از طرف مردم شریف خنجین این کار را کرده اند در حالیکه شما اگر از 9/99 درصد خنجینی ها بپرسی، با شهرستان کمیجان مخالف هستند و الحاق به شهرستان عالم پرور فراهان را با جان و دل قبول می کنند. به نظر شما چرا اینگونه است؟

چند درصد روستاهای کمیجان از عملکرد مسئولین شهرستان راضی اند؟ بد نیست شما هم بروید یک نظر سنجی در منطقه داشته باشید و در ضمن علت مخالفتشان را هم بپرسید. ... نتیجه نظرسنجی تان این خواهد بود که ۹۹ درصد مردم ناراضی اند و علت آن هم بی عدالتی، بی توجهی به مسائل و مشکلات مردم است. من نمی دانم چرا باید همه چیز در کمیجان مستقر شود و دیگر روستاها از هر نعمتی که انقلاب اسلامی به این مملکت عطا کرده بی بهره باشند. 

سوال من از کمیجانی ها این است که آیا مرکزیت بخش با روستای باستانی وفس نبود چرا …. خودشان خوب می دانند نیاز به گفتن ندارد. سوال من از مسئولین شهرستانی کمیجان این است که شما چه کارهایی برای مردم منطقه خنجین کرده اید؟ شما را به خدا راستش را بگویید چه کار مثبتی برای مردم کرده اید که در این وضعیت بخواهند از شما حمایت کنند؟ بخدا قسم مردم خنجین که سهل است همه مردم کمیجان حق دارند از شهرستان کمیجان جدا شوند و به شهرستانهای دیگر ملحق شوند."
 
فراهان شهرستان می شود؛ کمیجانی ها به جدایی خنجین اعتراض کردند

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از عطر یاس، این مسئله در حالی اخیرا در هیات دولت مطرح شده است که نماینده ارشد استان پیشاپیش از آن استقبال کرده بود.

شعبانی فرد در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید کیسه های سیمانی در فرمهین گفته بود: برخی افراد با مخالفت غیراصولی خود با ارتقای بخش فرمهین به شهرستان گمان می کنند که ضرری متوجه تفرش و آشتیان می شود در حالی که با انجام این مهم نه تنها ضرری به این دو شهرستان وارد نخواهد شد، بلکه از نظر اعتباری نیز تفرش و آشتیان از منافع بیشتری در ردیف های بودجه ای برخوردار می شوند که این موضوع در ارتقای سطح معیشت و رفاه مردم این شهرها موثر است.

اما برخلاف پیش بینی های استاندار مرکزی، این مردم آشتیان و تفرش نبودند که معترض شدند بلکه این بار مردم کمیجان بودند که در اعتراض خود، خواهان جدایی کمیجان از استان مرکزی شدند.

ظاهرا این بار اهالی کمیجان نیز راه و طریق برخی دیگر از شهرهای استان را در پیش گرفته و ساز جدایی کوک می کردند. با این تفاوت که کمیجانی ها خواهان پیوستن به همدان هستند چرا که آنها نیز در این تفکر به سر می برند که مدیران همدانی که گاها پذیرای مدیران اراکی می باشند می توانند گره ای از مشکلات آنها را باز کنند. اما این بار اعتراض این افراد به جدا شدن خنجین از کمیجان است.
مردم کمیجان مقابل فرمانداری این شهرستان اعتراض خود را نسبت به این جدایی اعلام کردند.


نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس هشتم: فراهان باید با استعداد و پتانسیل های خود به شهرستان تبدیل شود.
نماینده اراک، خنداب و کمیجان در مجلس هشتم با بیان اینکه سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان نسبت به الحاقات انجام شده اعتراض دارند، گفت: همه نمایندگان از پیشنهاد شهرستان شدن فرمهین استقبال می کنند اما فراهان باید با استعداد و پتانسیل های خود به شهرستان تبدیل شود.

"سید احمد لطفی" افزود: با الحاق خنجین از شهرستان کمیجان، ساروق و تعدادی از روستاهای اراک و همچنین تعدادی از روستاهای تفرش و آشتیان عملا کمیجان، تفرش و آشتیان معیارهای لازم جهت شهرستان شدن را از دست می دهند.

لطفی با تاکید بر اینکه نمایندگان هیچ اعتراضی نسبت به شهرستان شدن فراهان ندارند از مسئولان امر خواست نسبت به این مسئله با دقت بیشتری برخورد کنند.


امام جمعه کمیجان: اگر بحث انتزاع مطرح شود سایر مناطق نیز ساز جدایی سر خواهند داد.
در همین راستا امام جمعه کمیجان نیز انتزاع خنجین را به مصلحت شهرستان کمیجان ندانست و گفت: مردم با این انتزاع مخالفند. چرا که اگر بحث انتزاع مطرح شود، سایر مناطق نیز ساز جدایی سر خواهند داد و یکپارچگی شهرستان از بین می رود. "حجت الاسلام و المسلمین رحمانی" تصریح کرد: کمیجان شهرستانی است که نیاز به توجه بیشتری دارد. یک سوم مردم آن وابسته به نهادهای حمایتی هستند و نیاز به کمک های دولت در حوزه های اشتغال، تولید، فرهنگ و… دارند.

حتی شورای اسلامی خنجین هم طومار اعتراض را مهر کرده است. وی خاطرنشان کرد: بنده مخالفت خود را هم در نماز جمعه مطرح کردم و هم مردم طوماری برای مسئولان و دست اندرکاران امر تهیه کرده و فرستاده اند که این طومار را حتی شورای اسلامی خنجین هم مهر کرده است.

وی افزود: متاسفم در شرایطی که منطقه مسائل مهمتر و کلی تری دارد، به مسائل حاشیه ای و جزئی پرداخته اند که موجب نارضایتی مردم می‌شود. حجت الاسلام رحمانی با توصیه به افرادی که چنین بحثی را مطرح کرده اند، گفت: این کار را انجام ندهید چرا که پیامد مناسبی ندارد و نارضایتی مردم را به همراه خواهد داشت. ما باید مردم را به وحدت دعوت کنیم.


این مسئله را در استانداری و وزارت کشور مطرح می کنیم. وی افزود: در همین راستا جمعی از مردم، بزرگان و معتمدین این شهرستان در فضایی آرام مخالفت خود را پیرامون این انتظار با فرماندار کمیجان مطرح کردند و اگر لازم باشد ما این مسئله را در استانداری و وزارت کشور مطرح می کنیم.

امام جمعه کمیجان افزود: این شهرستان جوانان بیکار بسیاری دارد که به قم و تهران مهاجرت می کنند و مشکلات بسیاری در خصوص مسائل کشاورزی، تولید، اشتغال و راه های کمیجان وجود دارد. به خصوص جاده کمیجان، آهنگران که نیاز به تعریض دارد و تاکنون چندین کشته داده است.

وی افزود: بیمارستان این شهر نیز نیروی متخصص ندارد و از امکانات کافی بهره مند نیست. امیدوارم به جای طرح موضوعات این چنینی به این مشکلات رسیدگی شود و انتزاع خنجین از کمیجان به هیچ وجه صورت نگیرد.


فرماندار تفرش: به عنوان فرماندار هنوز نمی دانم قرار است چه روستاهایی از تفرش جدا شود.
یکی از شهرهایی که به ادعای برخی، تعدادی از روستاهای آن تحت تاثیر این جدایی قرار می‌گیرند، تفرش است.

فرماندار تفرش در این خصوص گفت: ما بر ارتقا و پیشرفت استان تاکید داریم. از اینکه شهرستانی به شهرستان های استان اضافه شود، خوشحال شده و موافق هستیم و از این اقدام هم پشتیبانی می کنیم، اما در عین حال باید فضایی ایجاد شود و مدیران تدابیری بیندیشند تا به خواسته های مردم تفرش توجه بیشتری شود و انگیزه آنها از پیوستن به استان قم از بین برود.

قاسمی تصریح کرد: جدا شدن حتی یک روستا از تفرش به هیچ وجه نه به نفع استان است و نه به نفع منطقه و تفرش. من به عنوان فرماندار هنوز نمی دانم که چه روستاهایی قرار است از تفرش جدا شوند، اما نیمی از جمعیت تفرش در منطقه فراهان هستند که در صورت جدا شدن این روستاها جمعیت تفرش به نصف تقلیل می یابد.


نصرالهی، معاون سیاسی استانداری مرکزی: تاکنون کتبا یا شفاها این موضوع به استانداری مرکزی اعلام نشده است.

مبصری، فرماندار آشتیان نیز از این امر اظهار بی اطلاعی کرد. با این همه معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی نیز از این ارتقا اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: تاکنون کتبا یا شفاها این موضوع به استانداری مرکزی اعلام نشده است.
نصرالهی این مسئله را اعلام شده از سوی مردم و خبرنگاران عنوان کرد.

***
ارتقای هر بخش و شهری امر پسندیده ای است که با خوشحالی همه نمایندگان و مردم مواجه می شود. اما این خوشحالی منوط به اعلام رضایت همه استان است.

در پاره ای اوقات، سخن از جدایی بخشی از استان است که همه مقاومت می کنند. اما گاهی وقت ها ا ین جدایی، جدایی در مرزهای داخل استان است که البته در این مورد باید با دقت بیشتری برنامه های لازم پیش بینی شود.
چرا که بی تدبیری باعث ایجاد درگیری های طایفه ای می شود و به این ترتیب مشکلات بیشتری را برای مردم و مسئولان به وجود خواهد آورد.

ارتقای فرمهین به شهرستان امر بسیار پسندیده ای است که مسئولان باید با این ارتقا کام همه مردم استان را شیرین کنند. اما در حال حاضر پس از ساوه و دلیجان شاهد سخنان فرماندار تفرش مبنی بر پیوستن این شهرستان به قم هستیم.
امری که هر چند مستلزم انجام سیکل اداری خود می باشد اما گویای عدم رضایت مردم از وضعیت فعلی استان است.
***

پی نوشت: توصیه میکنم نظرات این خبر را در سایت منبع مطالعه بفرمائید چرا که مطالب جالبی از سوی خوانندگان مطرح شده است. یکی از نظردهندگان با نام "حیدر محمدی" مطالبی در مورد وقایع شهرستان شدن کمیجان نگاشته است که قسمت هایی از آن در اینجا نقل می شود:" ... در ضمن این کمیجانی ها... چرا اون موقع که با زور و دوز و کلک و دروغ و از این برنامه ها به شهرستان ارتقا داده شدند چنین حرفهایی نمی زدند... طبق قانون بیان نگاه کنن ببینن اون موقع چقدر جمعیت داشتند آیا واقعاً خداوکیلی استحقاقش رو داشتن یا نه. ما هنوز یادمون نرفته زمانی که می خواستن شهرستان بشن چه بلایی سر مردم آوردند. از طرف همه روستاها طومار نوشتند و از زبان آنها چیزهایی گفتند که هیچ واقعیتی نداشت. الان هم از طرف مردم شریف خنجین این کار را کرده اند در حالیکه شما اگر از 9/99 درصد خنجینی ها بپرسی، با شهرستان کمیجان مخالف هستند و الحاق به شهرستان عالم پرور فراهان را با جان و دل قبول می کنند. به نظر شما چرا اینگونه است؟

چند درصد روستاهای کمیجان از عملکرد مسئولین شهرستان راضی اند؟ بد نیست شما هم بروید یک نظر سنجی در منطقه داشته باشید و در ضمن علت مخالفتشان را هم بپرسید. ... نتیجه نظرسنجی تان این خواهد بود که ۹۹ درصد مردم ناراضی اند و علت آن هم بی عدالتی، بی توجهی به مسائل و مشکلات مردم است. من نمی دانم چرا باید همه چیز در کمیجان مستقر شود و دیگر روستاها از هر نعمتی که انقلاب اسلامی به این مملکت عطا کرده بی بهره باشند. 

سوال من از کمیجانی ها این است که آیا مرکزیت بخش با روستای باستانی وفس نبود چرا …. خودشان خوب می دانند نیاز به گفتن ندارد. سوال من از مسئولین شهرستانی کمیجان این است که شما چه کارهایی برای مردم منطقه خنجین کرده اید؟ شما را به خدا راستش را بگویید چه کار مثبتی برای مردم کرده اید که در این وضعیت بخواهند از شما حمایت کنند؟ بخدا قسم مردم خنجین که سهل است همه مردم کمیجان حق دارند از شهرستان کمیجان جدا شوند و به شهرستانهای دیگر ملحق شوند."
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
erektion mit viagra
جمعه 17 خرداد 1398 11:18 ب.ظ

Appreciate this post. Will try it out.
http://www.ilcervellone.it/it/champions-quiz.html
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 08:42 ب.ظ
ブランドコピー商品は全部 スーパーコピーブランドです コピーブランド代引き
http://www.datamars.com.ar/br/identificacion
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 08:41 ب.ظ
ブランド 偽物指輪N品激安専門店
https://www.wiegersmadrachten.nl/mvo/
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 07:50 ق.ظ
当サイトは最高級激安通信販売店 です。最高品質のスーパーコピーブランド 代引を激安価格で、
http://www.caldanainternational.com/capitali-scandinave
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 07:49 ق.ظ
高級ブランド品スーパーコピートップス激安優良サイト
http://sibcbt.ru/novosti
شنبه 31 فروردین 1398 05:03 ق.ظ
スーパーコピーブランド優良店 – スーパーコピーブランド優良店
http://www.evreux-nature-environnement.org/v2/node/384
شنبه 17 فروردین 1398 12:24 ب.ظ
スーパーブランドコピー, ルイヴィトンコピー,エルメスコピーシャネル財布バッグベルト激安コピー
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 04:23 ب.ظ
من نمی دانم آیا این فقط من یا شاید هر کس دیگری تجربه می کند
مشکلات با وبلاگ شما. به نظر می رسد مانند برخی از متن در محتوای شما در حال اجرا است
خاموش روی صفحه نمایش لطفا یک نفر دیگر لطفا نظر بدهید و اگر می دانم
این هم برای آنها اتفاق می افتد؟ این ممکن است
یک مشکل با مرورگر اینترنت من، چون قبلا این اتفاق افتاد.

متشکرم
fantasica cheats
چهارشنبه 27 دی 1396 10:15 ب.ظ
خیلی سریع این وب سایت در بین تمام وبلاگنویسان معروف خواهد بود
و کاربران سایت ساخت، با توجه به محتوای دلپذیر آن
how much do std tests cost
شنبه 13 آبان 1396 09:17 ب.ظ
Howdy از وردپرس برای پلت فرم وبلاگ خود استفاده می کنید؟ من به وبلاگ وبلاگ نویسی جدید هستم، اما من سعی دارم شروع و راه اندازی کنم
مال خودم. آیا شما نیاز به هر گونه تخصص برنامه نویسی HTML را برای ایجاد وبلاگ خود دارید؟
هر گونه کمک خواهد شد بسیار قدردانی!
best supplement medicare plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 10:44 ب.ظ
من کنجکاو هستم که بلاگ پلتفرمی را که استفاده کرده اید پیدا کنم؟
من با مسائل امنیتی کوچک خود را با آخرین وب سایت و من دارم
می خواهم چیز بیشتری را بدون ریسک پیدا کنم. آیا پیشنهادی داری؟
http://augustinaroehl.jimdo.com/
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:43 ق.ظ
What's up to every one, since I am genuinely keen of
reading this blog's post to be updated on a regular basis.

It contains fastidious information.
How do you treat Achilles tendonitis?
شنبه 14 مرداد 1396 08:57 ق.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this site is actually pleasant.
janececil.blog.fc2.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 04:24 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that,
this is magnificent blog. A fantastic read. I will certainly be back.
std testing near me
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:55 ق.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین ابتدا آیا واقعا کار بسیار خوب
با من پس از برخی از زمان. جایی
درون پاراگراف شما موفق به من مؤمن اما فقط
برای بسیار در حالی که کوتاه. من این مشکل خود را
با جهش در منطق و یک خواهد را خوب به پر کسانی که معافیت.

در این رویداد شما در واقع که می توانید انجام من
خواهد قطعا تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
Kandace
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:06 ق.ظ
Aw, this was a really good post. Spending some time and actual effort to produce a really good article… but what can I say… I procrastinate a lot and never manage to get anything done.
t2twe
شنبه 22 اسفند 1388 10:48 ب.ظ
1. ایجاد یک شهرستان درسی کیلومتری مرکز استان کاملا غیر کارشناسی و مطالعه نشده ومتاثر از رانت اداری در مدیریت استان مرکزی است و این امر ریشه از رژیم سابق دارد چراکه زادگاه امیر کبیر و قائم مقام فراهانی روستای هزاوه در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی اراک و فرمهین در۲۰ کیاومتری شمال اراک است و زادگاه این دو شخصیت همچنان محروم واز نام آنها فرمهین در طول تاریخ استفاده و سود برده است.
2. بهتر بود آقای اخوان پیگیری میکرد که هزاوه جزئ فراهان شود چون هم امیر کبیر داشت وهم زادگاه قائم مقام
3. با هدف ناراضی کردن مردم کمیجان،تفرش،ساروق ،اشتیان پروژه ناسیونالیستی فراهان بزرگ در استان در دست اجراست
4. شهرستان کمیجان با عنوان درخشان منطقه محروم در قبل و بعد از انقلاب -با همه بی مهریها ی مدیران عدالت محور- مبارک باد
استفاده از نام وآوازه امیر کبیر و قائم مقام (هزاوه ای)برای توسعه فر مهین -گنجشک بجای قناری- نیز مبارک باد
اهالی محروم کمیجان
qrqr
شنبه 22 اسفند 1388 10:46 ب.ظ
ملا به دروغ به مردم گفت که فلان جا شیلان میدهند دید که مردم همه باور کرده و میدوند خود هم فریب خورد و دنبال مردم دوید زادگاه امیر کبیر و قائم مقاه روستای هزاوه در 30 کیلو متر جنوب غربی اراک است و هیچ ارتباطی با فراهان فعلی ندارد اخوان به دروغ گفته فراهان زادگاه امیر کبیر و قائم مقام است و ما هزاوه ایها میخواهیم دروغ ایشان را در سطح کشور بر ملا کنیم که: این دو شخصیت هیچ ارتباطی با فراهان فعلی نداشته و مرکز فراهان اصلی هزاوه است نه فرمهین!!!
1.
شنبه 22 اسفند 1388 10:41 ب.ظ
-با ایجاد تغیرات جدید در تقسیمات کشوری استان ،جو با ثبات و تعادل عملا بهم خورده و منجر به اعتراضات مردم :شهرستان کمیجان،بخش ساروق،شهرستان تفرش،دهستان خنجین وشهرستان آشتیان و سایر مناطق گردیده که در شرایط فعلی این تصمیم گیری از نظر اجتماعی وسیاسی خام و غیر کارشناسی است.
6-از طرفی با تصمیمات فوق شهرستان کمیجان به لحاظ ارتباط فرهنگی دیرینه و مجاورت با استان همدان در خواست الحاق به آن استان رانموده است که این در خواست در آینده از طرف سایر شهرستانها نیز مانند زرندیه،ساوه،دلیجان وآشتیان نیز قوت خواهد گرفت که به نفع مجموعه مدیریت استان نخواهد بود.
7-در صورتیکه ایجاد شهرستان جدید دارای توجیهات علمی و کار شناسی لازم باشد بهترین شکل تفکیک و الحاق، از مساحت جنوبی بخش فراهان از بخش مرکزی اراک از دهستانهای :داود آباد،مشهد میقان (فراهان سفلی)که قبلا جزئی از بخش فراهان بوده و نیز منجر به ایجاد شکل هندسی موزون و دارای شعاع دسترسی مرکز شهرستان به روستاهای اقمار می باشد که به لحاظ تراکم 700هزار نفری جمعیت در شهرستان اراک مشکل رسیدگی و برنامه ریزی را در اراک مرتفع ومنجر به جبران کمبود جمعیت شهرستان جدید التاسییس نیز هم میگردید واز طرفی ثبات اجتماعی استان را نیز به اعتراض تبدیل نمی کرد.
لذا باعنایت به ادله کارشناسی خواهشمند است دستور فر مایید در خصوص تقسیمات جدید بالاخص الحاق خنجین به فرمهین بررسی کارشناسی و تجدید نظر صورت گیرد.
با تشکر-اهالی کمیجان
نظرعلی
شنبه 22 اسفند 1388 10:40 ب.ظ
طرح تفکیک تعدادی از روستاهای دهیتان خنجین و الحاق آن به فراهان جهت ایجاد شهرستان جدید به دلایل ذیل کاملا غیر کارشناسی و مغایر با برنامه ریزی علمی می باشد:
1-ایجاد یک شهرستان در فاصله 20 کیلومتر مرکز استان(شهر اراک) و درست در تنها سمت و جهت توسعه کالبدی شهر اراک(مرکز استان از جهات :جنوب،غرب وقسمتی از شرق در محاصره کوهستان و تنها ازسمت شمال به اراضی مسطح وکویری مساعد ساخت و ساز منتهی میشود) و تنها فضای قابل توسعه شهری کاملا عیر کارشناسی و پس از چند سال منجر به ادغام دو نقطه شهری و دو مرکز مدیریتی خواهد شد و از طرفی ایجاد یک شهرستان جدید با توجه به امکانات و منابع مالی محدود در فاصله ای بیشتر از 70 کیلومتر از مرکز استان قابل توجیه ودر غیر این صورت اتلاف منابع اقتصادی (در شرایط اقتصادی ،اجتماعی وسیاسی استان مرکزی)محسوب میگردد
2-از نظر اجتماعی و فر هنگی شهرستان کمیجان به لحاظ دارابودن فرهنگ و زبان و گویش واحد (ترکی)در کلیه روستاها از یک عامل همگرایی فرهنگی برخوردار بوده و با ترغیب تعدادی از روستاهای این شهرستان جهت الحاق به فراهان این عامل هگرایی به صورت پنهان به فاکتور واگرایی در شهرستان جدید التاسیس در گذر زمان تبدیل .و از طرفی نیز منجر به از بین رفتن فرهنگ و آداب و رسوم و میراث فرهنگی خواهد شد.
3-تفکیک دهستان خنجین از شهرستان کمیجان و الحاق به فراهان به دلیل افزایش طولی مساحت شهرستان جدید منجر به ایجاد شعاع دسترسی ناهماهنگ و غیر علمی مرکز شهرستان به اقمار گردیده و شکل هندسی مساحت شهرستان جدید را ناموزون و در آینه نیز توسعه نامتوازن شهرستان را منجر خواهد شد
4-باهدف ایجاد شهرستان جدی تفکیک تعدادی از روستاها از یک شهرستا و الحاق به شهرستان جدید پاک کردن صورت مسئله و دور زدن مجلس و مراکز تصمیم گیری است.
محمد
شنبه 15 اسفند 1388 07:19 ب.ظ
امام جمعه محترم کمیجان لطفا از پول هایی که از رئی کمیته امداد و ریئی بهزیستی می گیری هم بگو ضمنا برای چه نجفعلی سلطانی را اواره خانه ها کردی که امضا بگیرد - فاکتور ساختگی که به اداره اوقاف ارایه دادی را بگو - از اقای میوه شهردار کمیجان ماهیانه چقدر می گیر ....ودر آخر آیامی توانی ریز هزینه ها و خدمات ارایه شده برای ساخت منزل امام جمعه و مبلغ دریافتی از مسولین استان را بگویی؟؟؟؟ آیا بحث خنجین برای فرار از این مباحث و گمراه کردن مردم نیست -- امیری از مردم سمقاور چقدر پول برایت جمع کرده ..... مرد باش وو جواب این ها را بده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo