تبلیغات
سرزمین وفس - علی حسنی

علی حسنی

نویسنده :مهدی
تاریخ:شنبه 6 اسفند 1384-03:02 ق.ظ

همانطور که در پست های قبلی بیان کردم، مهمترین فردی که باعث از بین رفتن « بخش وفس » و تبدیل وفس به یک روستا گردید، علی حسنی بود. علی حسنی که کمیجانی الاصل می باشد در حقیقت به عنوان نماینده ی « بخش وفس » در انتخابات میان دوره ای مجلس ششم که در سال 1380 برگزار شد، به مجلس شورای اسلامی راه یافت و تا پایان سال 1382 که پایان مجلس ششم بود، در مجلس حضور داشت.

همانطور که می دانید، مجلس ششم، مجلس اصلاحات بود و معمولا" افرادی که در آن حضور داشتند دارای افکار اصلاح طلبی همانند آقای خاتمی (رئیس جمهور سابق) بودند و در واقع می توان گفت در آن دوره و به دلیل جو موجود، افرادی به مجلس راه می یافتند که دارای چنین افکار و وابسته به گروه های دوم خردادی می بودند. علی حسنی نیز از این قاعده مستثنی نبود و می توان گفت یکی از دلایل اصلی رای آوردن او، همین مسئله بود.

علی حسنی در سال 1380 داوطلب حضور در مجلس شورای اسلامی شد و با رای هایی که عموما" مردم « بخش وفس » از جمله 4 دهستان میلاجرد، خنجین، خسروبیگ و اسفندان به او دادند به عنوان نماینده دوم شهرستان اراک در مجلس ششم حضور یافت.

در مورد تعداد رای هایی که هر دهستان و روستا به علی حسنی دادند باید بگویم که وفسی ها و میلاجردی ها، بیشترین رای را به او دادند و تنها دلیل اکثر آنها از انجام این کار این بود که می گفتند چرا به علی حسنی که از همشهریان خودمان است رای ندهیم و به سایر کاندیداها که متولد سایر شهرستان های استان مرکزی و یا جاهای دیگر بودند رای بدهیم؛ حتی یکی از دوستان نزدیکم که از قبل با علی حسنی آشنایی داشت، می گفت که ما به دلیل افکار اصلاح طلبی علی حسنی، خیلی با او موافق بودیم و گروهی تشکیل دادیم و در روستای وفس به تبلیغ او پرداختیم و به این وسیله رای بالایی برای او جمع کردیم ولی در نهایت بیشترین خسارت و زیان را هم خود وفسی ها و میلاجردی ها از انتخاب او متحمل شدند.

خلاصه، در سال 1380 علی حسنی موفق می شود که به مجلس ششم راه پیدا کند و طبق خبر هایی که من شنیدم، او از همان ابتدا تلاش و کوشش بسیار زیادی را برای تبدیل کمیجان به شهرستان آغاز کرد و بالاخره بعد از 2 سال و در روزهای پایانی نمایندگی، توانست هدف شوم خود را محقق کند.

با پیگیری هایی که از طریق وزارت کشور در تهران، انجام دادم، اطلاعاتی در رابطه با این تغییرات تقسیمات جغرافیایی به دست آوردم که به شرح زیر است:

در تاریخ 20/11/1381( بیستم بهمن ماه سال 1381)، طرح(لایحه) تبدیل « بخش وفس » به شهرستان کمیجان و همینطور تعداد دیگری طرح تغییر تقسیمات جغرافیایی در هیئت دولت خاتمی به تصویب می رسد. مهمترین این طرح های تغییر تقسیمات جغرافیایی، همان طرح جنجال برانگیز تبدیل استان خراسان به سه استان کوچکتر بود که در همین جلسه به تصویب می رسد( همانطور که خبر دارید هم اکنون استان خراسان به سه استان خراسان جنوبی، رضوی و شمالی تقسیم شده است).

به این ترتیب عنوان « منطقه وفس » که در طول تاریخ تقسیمات جغرافیایی و قبل از آن به مناطق « برچلو، شراء و وفس » داده می شد، برای همیشه حذف می شود.

در پی تبدیل شهرک کمیجان به شهرستان کمیجان، اعتراضاتی در دهستان ها و روستا های اطراف صورت می گیرد که شدیدترین آنها در دهستان میلاجرد بود؛ به طوری که میلاجردی ها اعتراض کردند که ما خود را از نظر اداری تابع کمیجان نمی دانیم و حتی به طوری که من شنیدم تا یک ماه کل مدارس دهستان میلاجرد برای اعتراض به این تغییر، تعطیل شد.

در تاریخ 18/3/1382 (هجدهم خرداد 1382)، فرمانداری کمیجان در این شهر، ایجاد و مستقر شد و از این روز به بعد، کمیجان به شهرستان و وفس تبدیل به روستا شد. در حقیقت فقط جای وفس و کمیجان عوض شد و دهستان ها و روستاهایی که زیر نظر « بخش وفس » قرار داشتند، بعد از این تاریخ زیر نظر شهرستان کمیجان  قرار گرفتند.

چه بلایی بر سر وفس آمد؟

وفس محدود به همان روستای وفس شد و از نظر تقسمات جغرافیایی تابع دهستان اسفندان از بخش مرکزی شهرستان کمیجان گردید.

انتخابات مجلس دوره هفتم

در حدود اواخر سال 1382، مجلس ششم پایان می یابد و زمینه برای برگزاری انتخابات مجلس هفتم آماده می شود.

علی حسنی نیز که از اجرای نقشه شوم خود در مجلس ششم، شاد و شنگول بود و دوست داشت تا با حضور در مجلس هفتم باز هم منشاء خیر برای خود و کمیجان شود و از طرف دیگر فکر می کرد کل مردم شهرستان کمیجان همانند خود کمیجانی ها عاشقان سینه چاک او هستند، تصمیم به حضور در مجلس هفتم گرفت و لذا دوباره شروع به تبلیغات در نقاط مختلف شهرستان کرد و سعی کرد تا با التماس و دستمال کِشی، دوباره بتواند رای بیاورد و به مجلس برود؛ غافل از اینکه اگر این بار برخلاف دفعه قبل، 100 درصد مردم کمیجان پشت سر او بودند اما اکثر اهالی شهرستان از او بدشان می آمد و حاضر نبودند با تکرار اشتباه قبلی، مشکلات دیگری برای خود درست کنند. به خصوص مردم وفس و میلاجرد به شدت از او، متنفر بودند( و هستند).

ببینید این فرد چقدر پررو است که برای تبلیغات دور هفتم مجلس، دوباره به وفس آمد و می خواست برای مردم سخنرانی کند؛ اما وفسی ها، به شدت با او برخورد کرده و از وفس بیرونش کردند.

همان دوستم که در دوره قبلی مجلس به تبلیغ علی حسنی در وفس پرداخته بود، از او پرسیده بود که چرا این ظلم را در حق وفس انجام دادی؟

و او گفته بود: « شما حق دارید ولی من نمی توانم کاری انجام بدهم».

در روزهای قبل از انتخابات، یک نظر سنجی در کمیجان انجام می شود که نشان دهنده حمایت همه کمیجانی ها از علی حسنی است:

مطلب زیر عینا" از وبلاگ کمیجان، نقل می شود:

پنجشنبه، 30 بهمن، 1382                       

تنور انتخابات درکمیجان باحضور چندین تن از کاندیداهای بومی گرمتر از دوره های پیشین است اسامی کاندیداهای بومی:

علی حسنی؛  عباس عیسی آبادی؛  آیت الله جهانی ؛  خسروبیگی؛  شمشیری؛ کریمی(سمقاور)؛

آقای فخرالاسلام به نفع آقای جهانی کنار کشیدند.

طبق یک نظرسنجی که توسط آقای سید حسین حسینی یکروز قبل ازانتخابات درکمیجان انجام شد درصد موفقیت کاندیداها به این شرح میباشد:

1- علی حسنی 98%                                2- رجایی 88%

3- جهانی و مرادی(هرکدام) 64%              4- خانم جواهری 52%

5- حاج عبدالوهاب 48%                          6- عباس عیسی آبادی 40%

* **** **** ***** ****

میزان شرکت مردم کمیجان در انتخابات حدود ۶۵٪برآورد شده است

همانطور که می بینید در این نظرسنجی ، شانس موفقیت علی حسنی، 98 درصد ذکر شده است؛ یعنی اینکه حدودا" 100 درصد مردم کمیجان پشت سر او بوده و او را قبول داشتند، اما در طرف مقابل اکثر اهالی دهستان ها و روستاهای اطراف، او را قبول نداشته و یا از او بدشان می آمد.

بالاخره در تاریخ 2 اسفند سال 1382، انتخابات مجلس هفتم برگزار گردید و در تاریخ 4 اسفند، نتایج به شرح زیر اعلام شد:

مطالب زیر عینا" از وبلاگ کمیجان نقل می شود:

دوشنبه، 4 اسفند، 1382

آمار انتخاباتی شهرستان کمیجان

که رای گیری در شهرستان کمیجان شامل دو بخش مرکزی ومیلاجرد با47 صندوق آرا انجام گرفت

تعداد 29 صندوق ثابت و18صندوق سیار بوده است.

جمع کل آرا ماخوذه 20849 رای ومیزان مشارکت مردم 52% گزارش شده است.

نتیجه انتخابات در حوزه انتخابیه اراک وکمیجـــان

1- آقای عباس رجـــــایی 74464 رای

2- آقای حسن مـــــرادی 41754 رای

3- خانم اشرف جواهــری 27065 رای

4- علـــی حسنــی 22966 رای

5- آقای آیت الله جهانی 17363 رای

6- آقای عباس عیسی آبادی 15156 رای

7- آقای علیرضا شهرجردی 10027 رای

همانطور که ملاحظه می کنید از حوزه انتخابیه اراک و کمیجان، آقایان رجایی و مرادی به مجلس هفتم راه پیدا کردند و علی حسنی، علی رغم پشتیبانی 100 درصد کمیجانی ها، نتوانست وارد مجلس شود.

بعد از اعلام نتایج انتخابات و موفق نشدن علی حسنی برای حضور در مجلس هفتم، وبلاگ نویس کمیجان در مطلبی به مدح و ستایش این عزیز کمیجان می پردازد، این مطلب در زیر آمده است:

شنبه، 2 اسفند، 1382

بنام خداوند جان آفرین

جناب آقای حسنی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی:

کمیجان وکمیجانی به خود میبالد که چون شمایی را پرورانده ودرکنار خود داشته است تا در عرصه خدمت به این منطقه محروم پیشتاز باشید والحمدالله سربلند ازین میدان برون آیید.

جناب آقای حسنی:

عرصه خدمت را مکان وزمانی متصور نیست چه درکسوت نمایندگی باشد یا هرمقام دیگر؛ زیرا آنانکه خدمت را فقط درکرسی مجلس می پندارندمانند کسانی که به نقش کوزه می اندیشند ؛یا تشنه نیستند یا ادای تشنگان را در می آورند زیرا تنها آب است که تشنگی فرو مینشاندوصدالبته مردم نیک نهاد وقدر شناس این منطقه محروم خدمات بی شائبه جنابعالی ودیگر دلسوزان وخادما ن واقعی را در بنیان گذاری فرمانداری و ایجاد واحد دانشگاهی در این شهرستان رافراموش نکرده وقدر دان ودعاگوی تمامی خدمتگزاران خودمی باشد.

جناب آقای حسنی:

زمانی که حضانت طفلی از مادر سلب وبه نامادری سپرده میشود این طفل بیش از پیش احساس نیاز به مادر پیدا می کند و دلسوزی ومواظبت هر چند دورادور او راخواهان است ؛بطور یقین شما که باسعی وافر امر مهم فرمانداری ودانشگاه را درکمیجان بنیان نهادید هرجا که باشید ودرهرمقامی ومنزلتی؛ یاری رسان کمیجان وکمیجانیها خواهید بود انشاءالله

جناب آقای حسنی:

مصداق بیت:  خدا گر زحکمت ببندد دری       زرحمت گشاید در دیگری

شاید باب رحمتی که خداوند بروی شما گشوده بر این بنیان قرار گیرد که شما با عزمی راسخ تر در زدودن غبار محرومیت از این شهرستان گام برداریدو مطمئن باشید دعــای خیر این مردم بدرقه راه شـما بوده وخواهد بود انشاءالله

علی حسنی بعد از عدم موفقیت در اتتخابات مجلس هفتم، در جلسه ای که 20 روز بعد در تهران برگزار می شود مطالب زیر را بیان می کند:

مطالب زیر عینا" از وبلاگ کمیجان نقل شده است:

شنبه، 23 اسفند، 1382

جلسه گردهمائی کمیجانیها روز گذشته ( جمعه 22/12/1382 ) در محل سالن اجتماعات امام علی منطقه ۱۵ آموزش پرورش تهران برگزار شد

در این جلسه که با حضور جمع قابل توجهی از همشهریان تشکیل شد آقایان حسنی نماینده دوره ششم مجلس و آقای طاهری فرماندار محترم کمیجان و امینی از دوستان و همشهریان فرهنگی سخنرانی کردند .

آقای حسنی ضمن تقدیر و تشکر از همشهریان آنان را به حفظ و پاسداری از دستاوردهای انقلاب طی سالیان اخیر دعوت کرد و هشدار داد تا چنانچه از این دستاوردها مراقبت و حمایت نشود ممکن است برخی از آنها در همان نطفه خفه شوند .

وی همگی را به وحدت و اتحاد کلمه و حمایت از دانشگاه جدید التاسیس آزاد کمیجان و دانشگاه پیام نور کمیجان کرد .

و در نهایت و به همین سادگی، منطقه وفس، دشت وفس، بلوک وفس و بخش وفس، از بین رفت و وفس قدرتمند، کوچک و کوچکتر شد و در حال حاضر حتی در اندازه های یک روستا نیز به آن توجه نمی شود.

متاسفانه تضعیف وفس هم اکنون نیز ادامه دارد و هنوز جامعه وفس در خواب سنگین قرار دارد و همین عامل سبب شده است تا دشمنان وفسی ها، به تدریج به اموال و منابع معنوی، فرهنگی و مادی وفس دست اندازی کنند که نمونه آن ادعای مالکیت « امامزاده حاج رضوان وفس » توسط وبلاگ نویس کمیجانی ست،او کوه حاج رضوان را به کوه حیدربابا ی شهریار تشبیه کرده است و به زور قصد دارد این باور را در ذهن کمیجانی ها نیز جا بیندازد تا بتواند هر طوری که شده سمبل و نمادی برای کمیجان جور کند.نوع مطلب : عمومی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How do you treat a sore Achilles tendon?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 11:11 ق.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
I'll make sure to bookmark it and come back to read more of your
useful information. Thanks for the post. I'll
certainly comeback.
What is the Ilizarov method?
یکشنبه 12 شهریور 1396 06:04 ق.ظ
I seriously love your site.. Great colors & theme.

Did you develop this site yourself? Please reply back as
I'm wanting to create my own website and would love to learn where you got this from or what the theme is called.

Kudos!
std test at home
جمعه 2 تیر 1396 06:48 ب.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب ابتدا آیا نه حل و فصل بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما در واقع موفق به من مؤمن اما تنها برای
while. من با این حال مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما ممکن است را خوب
به پر همه کسانی شکاف. در این رویداد شما که می توانید انجام من خواهد
مطمئنا تا پایان در گم.
Olive
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:19 ب.ظ
Thanks for ones marvelous posting! I certainly
enjoyed reading it, you might be a great author.
I will make sure to bookmark your blog and may come back in the future.
I want to encourage continue your great job, have a nice day!
اراکی
یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 09:41 ق.ظ
احمق بعد از ده سال بازم همینجوری فکر می کنی؟ امسال تو سبب امدن ادمهایی مثل اخمدی نژاد شدند و مملکت رو به این روز انداختند
می خوای به آصفری بگی وفس رو بکنه پایتخت چهان
یک شهروند اراکی
سه شنبه 16 شهریور 1389 03:46 ب.ظ
کسانی با آقای دکتر علی حسنی دشمن بودند و می خواستند که زهر خود را بر ایشان بریزند و به این نتیجه رسیدند که از منطقه کمیجان و حومه آن 3 فرد ساده و احمق که بتوانند رای آقای دکتر را بشکنندو بهتر است که از آشنایان و اقوام او باشد را انتخاب و آنها را از نظر مالی پشتیبانی کنند و نگذارند که علی حسنی نماینده شود وبرای مردم اراک و شهرستانهای آن کار بزرگی انجام دهد و می دانستند که اگر او این دوره بیاید ، ریشه آنها را خشک خواهد کرد و بنابراین خودشان را به آب و آتش زدند و نگذاشتند که یک انسان شریف و تحصیل کرده و متعهد و بزرگ که حتی به آب و نان خشک هم قانع است و به منافع خودش نمی اندیشد ،رای بیاورد.او برای میهن و وطن خود کار می کند و هر چه میکند برای آبادانی آن است ، پرا سنگ جلوی پای او می اندازند و نمی گذارند که کارش را انجام دهد ؟ این همه کینه و بدبینی برای چه است ؟او از هر گروه که باشد برای وطن مادری خودش کار و خدمت می کند ... پس آقای دکتر را یاری دهید و با گفتن یا علی او را به هدفش برسانید
اما مژده به دوستان و تاسف پیشاپیش به دشمنان و بدخواهان او که او قدرتمندتر و بزرگتر خواهد آمد ...منتظر باشید.
طرفدار دکتر علی حسنی
سه شنبه 16 شهریور 1389 03:44 ب.ظ
کسانی با آقای دکتر علی حسنی دشمن بودند و می خواستند که زهر خود را بر ایشان بریزند و به این نتیجه رسیدند که از منطقه کمیجان و حومه آن 3 فرد ساده و احمق که بتوانند رای آقای دکتر را بشکنندو بهتر است که از آشنایان و اقوام او باشد را انتخاب و آنها را از نظر مالی پشتیبانی کنند و نگذارند که علی حسنی نماینده شود وبرای مردم اراک و شهرستانهای آن کار بزرگی انجام دهد و می دانستند که اگر او این دوره بیاید ، ریشه آنها را خشک خواهد کرد و بنابراین خودشان را به آب و آتش زدند و نگذاشتند که یک انسان شریف و تحصیل کرده و متعهد و بزرگ که حتی به آب و نان خشک هم قانع است و به منافع خودش نمی اندیشد ،رای بیاورد.او برای میهن و وطن خود کار می کند و هر چه میکند برای آبادانی آن است ، پرا سنگ جلوی پای او می اندازند و نمی گذارند که کارش را انجام دهد ؟ این همه کینه و بدبینی برای چه است ؟او از هر گروه که باشد برای وطن مادری خودش کار و خدمت می کند ... پس آقای دکتر را یاری دهید و با گفتن یا علی او را به هدفش برسانید
اما مژده به دوستان و تاسف پیشاپیش به دشمنان و بدخواهان او که او قدرتمندتر و بزرگتر خواهد آمد ...منتظر باشید.
یک اراکی
جمعه 12 شهریور 1389 01:44 ب.ظ
سلام
بنده برای نویسنده با این طرز فکر متاسفم
همین افرادی مثل شما فرشته نجات این استان را از آن گرفتند...
یه دوست
دوشنبه 8 اسفند 1384 01:02 ق.ظ
سلام دوست عزیز
ما برای کسب درامد از اینترنت محیطی شفاف وساده و قانونی(مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی) برایتان مهیا نموده ایم.
سایت فرهنگی ایران بین به عنوان تنها راه قانونی کسب درامد اینترنتی در ایران افتخار آنرا دارد که اصول سیستم شبکه ای خود را مطابق با مصوبه قانون مجلس شورای اسلامی در مورد تجارت الکترونیک و نتورک مارکتینگ در ایران همسو نماید.
شما میتوانید بدون پرداخت هزینه عضویت و با ثبت نام رایگان و به میزان فعالیت خود درامدی از 2 تا بیش از 50 هزار تومان در روز رو بدست آورید...
www.money4u.blogfa.com
or
www.money4u.blogsky.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo